פונטים זולים – איפה קונים?

כבר עסקנו רבות בנושא של פונטים חינמיים מול פונטים בתשלום, אבל בעקבות כמה פניות החלטנו לכתוב על פיתרון הביניים, שיכול מאד להתאים למעצבים רבים. אתר חדש בשם פונטימונים הושק לאחרונה שמציע פונטים זולים בעברית. אלו פונטים לואו קוסט (low cost) שלרוב ישמחו את המעצב הממוצע ויתנו לו מענה לצורך הטיפוגרפי שלו.

אם אתם מחפשים דווקא פונטים מקצועיים – מרובי שפות, מרובי משקלים ועם המון אפשרויות מתקדמות כדאי מאד להשקיע בפונט איכותי של חברה גדולה עם מוניטין טוב. פונטים כאלה לא יהיו זולים אבל הם יחזיקו לכם שנים ארוכות וזאת השקעה מאד משתלמת. אך אם אתם מחפשים פונט כותרת לפרויקט ספציפי ואין לכם תקציב גבוה הפתרון עבורכם הוא – פשוט לרכוש פונט בזול.

למה לא חינמי?

פונטים חינמיים הם נפוצים ושחוקים מאד. והעיצובים שתעשו איתם ייראו כמו הרבה מאד עיצובים אחרים. אם אתם מעוניינים לעצב לוגו, כרטיס ביקור, אתר או כל דבר אחר ושזה ייראה חדש ומקורי מומלץ לשלם, אפילו מעט, על פונט ואז אתם אוטומטית מקפיצים את העיצוב שלכם חמש דרגות למעלה.

בנוסף, פונטים חינמיים אף פעם לא כוללים תמיכה טכנית או שדרוגים של גרסאות וזה לא נדיר שיש להם תקלות ובאגים. אז אם אתם מחליטים על פונטים חינמי, פונט לואו קוסט או פונט פרימיום לגמרי תלוי בשיקולים שלכם אבל דעו שלכל פיתרון יש את היתרונות והחסרונות שלו.

ישנם לא מעט סוגי פונטים אשר חלקם יקרים וחלקם זולים יותר. בשני סוגי הפונטים ניתן ליצור את המלל שאנו רוצים, הדבר היחיד שמבדיל בין הפונטים היקרים לפונטים הזולים היא האיכות. אך אם אתם מתעקשים ללכת על הפונטים הזולים יותר הן מבחינת אילוצים של תקציב כדאי שתדעו שגם פונטים זולים יכולים לעשות את העבודה – לא פחות מפונטים יקרים.

לפונטים הזולים ישנם לא מעט יתרונות על פני סוגי פונטים אחרים אשר עושים אותם לפונטים המשתלמים ביותר מבחינת כספית.

מה היתרונות של פונטים זולים?

איכות – אמנם לא מדובר באיכות של גופני פרימיום אך ככלל אצבע פונטים זולים יהיו טובים יותר מאשר פונטים חינמיים.
מחיר זול והוגן – המחיר של הפונטים הזולים משאיר לכם יותר כסף בכיף. מדובר על מחיר הוגן וזול שאתם יכולים לעמוד בו ובסופו של דבר לקבל פונט באיכות טובה.
מגוון נרחב – עם פונטים זולים תקבלו היצע נרחב של פונטים שתוכלו לבחור מביניהם את הפונטים המועדפים עליכם.
עדכונים – בפונטים הזולים תוכלו לקבל עדכונים על גירסות חדשות שיוצאות, כך שאם רכשתם פונט מסוים ואתם רוצים לשדרגו בד״כ בעלות סמלית או ללא תוספת עלות.
שירות – תוכלו ליהנות משירות מלא הכולל תמיכה מלאה ושירות אישי אם אתם נתקלים בבעיה כלשהי, ולדבר עם נציגי התמיכה שישמחו לעזור לכם.
זכויות שימוש – קניתם פונטים זולים ממעצב הפונטים? תוכלו להיות בטוחים שיש לכם את הרישיון להשתמש בהם ושאתם לא עוברים על החוק.

אז אם אתם מתלבטים אם משתלם לכם לקנות פונטים זולים ולא בדיוק שלמים על ההחלטה, כדי לכם לחשוב שוב – בהתאם לצרכים האישיים שלכם. לא כל אחד זקוק לפונטים יקרים או חינמיים ולכן  יכול להיות שפונטים זולים הם האופציה הטובה ביותר עבורכם ועבור הצרכים שלכם.

מאת מירב חסיד

כדי לְהִתְעַשֵּׁר - עשו שֵּׁר: Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone

Comments

comments