קטגוריות
פונטים

חמישה טיפים לשימוש נכון עם צבעים

צבע הוא חלק מאוד חשוב מעיצוב טוב. כשיש כל כך הרבה רגשות ופסיכולוגיה מאחורי כל גוון שנבחר, זה יכול להיות מאתגר לבחור פלטה צבעונית לעיצוב שלכם. לכן מצורפים כאן חמישה טיפים סודיים לשימוש מושכל בצבעים, כדי שתוכלו לקלוע לשילוב הצבעים המושלם בכל עיצוב.

אנחנו ידועים שגוונים שונים מעוררים רגשות שונים, אסוציסאציות ותגובות שמשפיעות על איך שהמותג שלנו מתקבל. ובתכלס, בחירות של צבע יכולות להרים או להוריד את העיצוב. מחקרים אפילו הראו שצבע מעלה את זכירות המותג ב־80%. אז כשאנחנו בוחרים צבע, אנחנו צריכים להיות בטוחים שאנחנו עומדים מאחורי מה שהוא משדר.

למזלנו, אנחנו רחוקים מהימים בהם בחירת הצבע היתה מגובלת למה שיש לטבע, לחיות ולמינרלים בעולם להציע. אבל, עם כל כך הרבה אופציות, בחירת פלטה יכולה להיות משימה מעייפת. בשביל למנוע את זה, שאלנו את מומחי המעצבים מה הסודות שלהם בבחירת צבע וריכזנו אותם כאן.

השתמשו בגלגל הצבעים
לאמן מארק שאגאל יש ציטוט מדהים על שילוב צבעים: ״כל הצבעים השכנים הם חברים, כל הצבעים המנוגדים הם מאהבים״. במקרה הזה, הכוונה ב״חברים״ היא שהצבעים שנמצאים זה לצד זה על גלגל הצבעים. ה״מאהבים״ הם הצבעים המשלימים, צבעים שנמצאים בדיוק אחד מול השני על הגלגל.

שימוש בשלושה עד ארבעה צבעים
אלא אם אתם הולכים בכוונה על מראה מאד צבעוני, נסו להמנע משימוש מרובה בצבעים. המלצת המעצבים היא שימוש בשלושה צבעים, לשמירה על מראה נקי. כשמשתמשים ביותר משלושה צבעים, כדאי להוסיף טקסטורות כדי להרגיע את הצבעים הנוספים.

אם אתם לא מצליחים להגיע לצבעוניות שמספקת אתכם, כדאי שתבחנו שוב את הפלטה הצבעונית שלכם ושאלו את עצמכם אם אפשר לקצץ בצבעים.

התאמת הצבע למצב רוח של הנושא
תחשבו על הנושא שאתם מציגים בעבודת העיצוב שלכם. אם זה ספורט, אופנה, יופי או עסקים וכו׳. תחשבו על מצב הרוח שאתם רוצים לקשר עם הנושא. האם זה פוסט אופנה חמוד? אולי פוסט ספורט חזק? האם העיצוב נשי, שמח, רציני או אלגנטי?

תחשבו על הגדרה לפלטת הצבעים שלכם לפני שאתם מתחילים לעבוד על הפרטים. למשל: ״אני רוצה סגול רומנטי״ או ״אני רוצה ורוד חמוד״.

פלטות צבעים בפינטרסט
בפינטרסט יש כמות מאוד מרשימה של פלטות צבעים, שהכינו יוצרים מכל העולם. נצלו את הפלטות המדהימות האלה והשתמשו בהם בעיצובים שלכם. למשל, אם אתם רוצים לעשות פוסטר קיצי, פשוט תחפשו בפינטרסט: פלטת צבעי קיץ, ותבחרו אחת. חיפוש כל כך פשוט, שמשלב השראה צבעונית מכל שדות העיצוב: עיצוב פנים, אופנה, גרפי ועוד.

השראה צבעונית סביבנו
צלמו תמונות של הצבעים היפים סביבכם: פרחים ושקיעות למשל. אחר כך תוכלו לדגום את הצבעים ישירות מהתמונה בתוכנות הגרפיות כמו פוטושופ או אילוסטרייטור. חוץ מהפלטה הטבעית שתקבלו, זו דרך מעולה להתאים את הגרפיקה והטקסט לתמונות שאתם עובדים איתן, כך העבודה הסופית נראית יותר אחידה. אז צלמו את הצבעים סביבכם, תחקרו את הגוונים בתמונה ותדגמו פלטה מהממת בלי מאמץ.