קטגוריות
טיפוגרפיה טיפים פונטים

גוגל פונטס

חכמים ורבים מאיתנו הגדירו כבר את גוגל כאלוהי המידע, אך כעת מסתבר שהתאגיד שאת תוצרתו כולנו צורכים מדי יום נכנס גם לזירה של הטיפוגרפיה. האם זה טוב. האם זה רע? ימים יגידו. אספנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על גוגל וטיפוגרפיה, או בקיצור: גוגל פונטס.

לאתר גוגל פונטס: google.com/fonts

מה זה בדיוק גוגל פונטס?

גוגל פונטס (נקרא בעבר גוגל וובפונטס) היא ספריית פונטים חינמיים של חברת גוגל. השירות הושק לראשונה בשנת 2010, ולאחר שנה עבר טרנספורמציה לכדי מה שהוא היום. כל הפונטים בספריית גוגל פונטס משוחררים תחת רשיונות קוד פתוח (1.1) ובודדים מהם משוחררים גם במסגרת קוד אפאצ’י (2.0, אשר דורש את שמירת ההערות הכוללות את זכויות היוצרים ואת שמירת כתב הוויתור). הפונטים של גוגל פונטס מיועדים להטמעה באתרים, ללא צורך בהורדתם אל המחשב. כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט לבחור פונט ולעקוב אחר הוראות ההטמעה בעמוד הפונט. בנוסף תוכלו לבחור גם להוריד את הפונטים ולהתקין על המחשבים שלכם לשימוש בתוכנות כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, וורד, פאואר פוינט וכו׳. 

g-fonts

סוגי הפונטים

בספרייה של גוגל פונטס תוכלו למצוא פונטים בסגנונות שונים – סריף, סאן סריף, סלאב, כתב יד וכו׳. עד כה, גוגל פונטס מספקים פונטים ב־16 שפות נוספות מלבד לטינית (אנגלית) וביניהן: עברית, ערבית, רוסית ואפילו תאילנדית. לזכותם של גוגל ניתן לומר כי הם מספקים פונטים מובילים ואיכותיים רבים, ביניהם ניתן למצוא את הפונטים: Lato, Raleway, Lobster באנגלית, ופונטים כגון: אלף ואופן סאנס בעברית.

מעצבי הפונטים

כחלק מנסיונה של גוגל להנגיש את השימוש בפונטים איכותיים לקהל הרחב, היא שמה לעצמה מטרה להציע מגוון רחב של עיצובים שנוצרו על ידי מעצבים ומתכנתים מקצועיים או מתחילים. גוגל פונטס עובדים עם מעצבים מכל רחבי העולם על מנת לפרסם עיצובים טיפוגרפיים איכותיים המיועדים לאתרים, למוצרים ולאפליקציות. השירות מזמין את המעצבים הטיפוגרפיים המעוניינים להצטרף לגוגל פונטס, ליצור עימם קשר ולצרף את העיצוב של הפונט שלהם לשירות. כמו כן, גוגל מאפשרת למעוניינים בכך לשתף פעולה עם המעצבים של הפונטים הקיימים ולעצבם מחדש כחלק מגישת הקוד הפתוח.

פונט Lobster
פונט Lobster