קטגוריות
פונטים

מכון אבני – תקשורת חזותית

רוצים ללמוד עיצוב גרפי או תקשורת חזותית ומתלבטים לאן להירשם? הכנו לכם את רשימת בתי הספר הגבוהים לתקשורת חזותית בארץ. הרשימה הזו תעזור לכם לבחור איפה הכי כדאי לכם ללמוד ומה הכי מתאים לכם.

שנקר | בצלאל | ויצו חיפה | המכון הטכנולוגי חולון | מנשר | מכון אבני | גורן | תילתן | מוסררה

מכון אבני – המחלקה לתקשורת חזותית

מכללת אבני נוסדה בשנת 1936, מה שאכן מקנה לה המון ותק מבין המכללות. ב־1988 המכללה עברה לאזור של גבול יפו ותל־אביב (בקרבת מתחם נגה). המכללה כוללת מבנים רבים באזור כך שלמעשה הלימודים נפרשים על פני מקטע שלם של רחוב אילת. המכללה מאפשרת לימודי תעודה וכן שילוב קורסים באוניברסיטה הפתוחה על מנת להוציא, בנוסף, תואר כללי במדעי הרוח.

יתרונות

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן. מכון אבני תפס לו מיקום גיאוגרפי מוצלח לבית ספר לעיצוב, כך שתוכלו ממש לגור בסמוך ללימודים שלכם בשכונה נחמדה ולא זולה – פלורנטין או צפון יפו. מתחם נגה מציע בתי קפה פסטורליים ואווירה סטודניאלית צעירה (והיפסטרית להפליא) – בהחלט מקום שנותן השראה לסטודנטים לעיצוב גרפי. מעבר לכך מכון אבני הוא מסוג המכללות שנותנות חופש לסטודנט הצעיר – אתם מקבלים כלים, ואם תרצו להתשמש בהם –  מגניב, אם לא – הפסד שלכם. תוכלו עדיין לצאת לבלות בסופי שבוע ולהיזרק בחוף מנטה ריי.
יתרון נוסף הוא שיש במכון אבני פחות תחרותיות. אם אתם מסוג האנשים שלא אוהבים שיושבים להם על הראש ואם אתם דוגלים בעצמאות מהסוג הזה, זה בהחלט המקום בשבילכם.

חסרונות

כפי הנראה, אין יותר מידי סינון במכללת אבני, כלומר רוב המועמדים מתקבלים. מצד אחד – לכולם יש צ’אנס, מצד שני – זה בהחלט מוריד את הרמה הכללית. פחות כשרון מסביב = פחות לאן לשאוף. תקציבי המחלקה ידועים כנמוכים מאד, דבר שיכול לבוא לידי ביטוי בכמות המשאבים שהמחלקה תהיה מוכנה להשקיע בציוד, מחשבים, מרצים חיצוניים, ימי העשרה וביחסי הציבור של המחלקה ביחס למחלקות אחרות.

בהיבט הטיפוגרפי

באבני יש התמקדות מבורכת בתחום הטיפוגרפיה. ישנם כמה מרצים, הבולט מבינהם הוא יקי חסיד (שיוצר קליגרפיה נפלאה בלי קשר להיותו מרצה נפלא) שיספקו לכם כלים נפלאים בתחום הטיפוגרפי.

מידע כללי על המחלקה

מכון אבני מאפשר לסטודנטים להצטרף לכמה מסלולי לימוד בכל מה שנוגע למחלקת עיצוב תקשורת חזותית, החל במסלול ארבע שנתי המוביל לתואר אקדמי באמצעות האוניברסיטה הפתוחה, עבור במסלול רב שנתי של מה”ט המוביל לתואר הנדסאי וכלה במסלול מקצועי מקוצר של שנה.
תוכנית הלימודים הינה מארג של מקצועות גרפיים הכוללים עיצוב בסיסי, טיפוגרפיה, חשיבה גרפית, צילום, איור, רישום, תלת ממד, פרסום, ניהול השיווק, מיתוג, אינטרקטיב, אנימציה ועוד מקצועות עיוניים. אפשר להגיד שקצת מכל תחום. אין דגש ספציפי על תחום מסוים, בשנה ב’ ישנה אפשרות בחירה לסטודנט – להמשיך במסלול אינטרקטיב אשר מציע עוד 3-2 קורסים בתחום, או לחילופין להמשיך במסלול חזותי.

בוגרים בולטים

מושיק נדב (למד בשנה א+ב), אוהד שלו, אפרת שילוח, אביתר נפתלי, סטודיו ״השכונה״.

פרטים ליצירת קשר

מזכירות, רח’ אילת 6, תל אביב-יפו
טלפון: 03-03-5139791
מייל: [email protected]
פייסבוק: facebook.com/Avni.Inst
אתר המחלקה