קטגוריות
אקדמיה טיפוגרפיה מדריכים עיצוב

ויצו חיפה – המחלקה לתקשורת חזותית

רוצים ללמוד עיצוב גרפי או תקשורת חזותית ומתלבטים לאן להירשם? הכנו לכם את רשימת בתי הספר הגבוהים לתקשורת חזותית בארץ. הרשימה הזו תעזור לכם לבחור איפה הכי כדאי לכם ללמוד ומה הכי מתאים לכם.

שנקר | בצלאל | ויצו חיפה | המכון הטכנולוגי חולון | מנשר | מכון אבני | גורן | תילתן | מוסררה

המרכז האקדמי ויצו חיפה – המחלקה לתקשורת חזותית

המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה משמש משנת 1971 אבן שואבת לאנשים צעירים המבקשים להכשיר עצמם לעולם העיצוב, על כל גווניו, בבית יוצר מיוחד למעצבים משכילים, דינמיים, מיומנים ומוערכים. כמוסד אקדמי בתחומי העיצוב משמש המרכז האקדמי כאכסניה לפעילות תרבותית המפגישה בין שלושה עולמות: יצירה, חינוך וקהילה.

יתרונות

אחד היתרונות הגדולים שיש למחלקה בהשוואה למחלקות הגדולות האחרות בארץ הוא שבויצו שומרים על המספר הקטן ביותר של סטודנטים המתקבלים למחלקה – בצורה מודעת ומכוונת: 60 סטודנטים בלבד בכל מחזור, ובכך מעניקים תשומת לב וטיפול אישי לכל סטודנט ונוצרת אווירת לימודים חמה, משפחתית, ומאוד אינטנסיבית ומקצועית, בדגש על פיתוח יכולותיו האינדיוידואליות של כל סטודנט על פי צרכיו השונים.

חסרונות

כפי שידוע המכללה ממוקמת בחיפה הצפונית ולפעמים נוצר ניתוק ממרכז העניינים בתחומי האומנות והעיצוב, אך נסיעה של כ־40 דקות ברכבת יכולה לגשר על הפערים. כמו כן הלימודים בתואר משלבים תעודת הוראה, שלדעתנו זה שילוב מנצח וחובה לכל מעצב אך כדאי להיערך לשעות לימודים נוספות בהתאם.

בהיבט הטיפוגרפי

המחלקה מאפשרת לימודי עיצוב טיפוגרפי במשך 4 שנים מלאות כשבשנתיים האחרונות הדגש הוא על הניסוי והאקספרימנט באות העברית ותשומת לב רבה לקשר בין צורה ותוכן בעולם הטיפוגרפי. אחת הסדנאות המובילות היא סדנת טיפוגרפיה ללא מחשב, בהנחיית פרופ’ טרי שרויאר.

מידע כללי על המחלקה

המחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה תופשת את מקצוע העיצוב הגרפי כדיסציפלינה אינטלקטואלית, טכנולוגית, אמנותית ותקשורתית, העוסקת בתרגום הצרכים של הקהילה והיחיד לשפה חזותית ברורה. ייחודה של המחלקה ניכר בשילוב בין פיתוח מיומנויות ומקצועות לימוד מסורתיים כגון טיפוגרפיה, צילום סטילס, פרסום וכו’, למקצועות המעודכנים ביותר הקיימים בשוק בתחומי האינטראקטיב, הווידאו והאנימציה. המחלקה שמה דגש רב על שילוב המיומנויות הללו ליצירת מעצב מולטי דיסציפלינרי, איש אשכולות בעל יכולות רבות – מעין ״אולר שוויצרי״ אנושי של עיצוב. כמו כן המחלקה שמה גם דגש רב על עדכון טכנולוגי, על צריכת ידע נבונה של הסטודנטים ועל תכני הקורסים שלהם, ומעודדת את הסטודנטים לעסוק בפרויקטים בעלי אופי נסיוני-מחקרי, דבר שניכר באופן ברור ובולט בתערוכת הבוגרים של המחלקה.

בוגרים בולטים

ירון שין (Jewboy), גיא טמם, ברוך נאה,  ארית גורדון, עדה ורדי, מירב שחם, אנשי סטודיו YO.

פרטים ליצירת קשר

כתובת: רח’ הגנים 21, חיפה
טלפון: 04-8562532
מייל: [email protected]
אתר: wizodzn.ac.il/visual-communication

כתבה: גל בן־דוד.